Geodis vs Lider Taxi

Geodis
5 - 5
Lider Taxi

By awansować – Lider Taxi potrzebował punktu, a trzech – by zdobyć mistrzostwo. Plan był jasny od początku spotkania, lecz Geodis nie zamierzał odpuszczać tego meczu. Już na samym początku obie ekipy rozpoczęły dosyć ofensywnie, a na pierwsze trafienie nie musieliśmy długo czekać. W 5 minucie bramkę dla graczy w białych strojach zdobył Bartosz Barczyk, a chwilę po nim na 2:0 trafił Artur Królczyk, przez co Lider Taxi już od początku był pod ścianą. Mimo szybkiego zdobycia gola kontaktowego przez Michała Kyzioła, Geodis wciąż naciskał. W 11 minucie mieliśmy już 3:1 po trafieniu Sikory. Żółci pod presją musieli myśleć nie tylko o odrobieniu strat, lecz o poprawie w grze defensywnej, gdyż każda bramka oddalała ich wizję mistrzostwa. Jeszcze przed przerwą Lider Taxi złapał kontakt po trafieniu Bartłomieja Szydłowskiego, przez co druga odsłona zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Po zmianie stron szybko na listę strzelców wpisał się Michał Kyzioł, a po jego kolejnym w tym meczu trafieniu spotkanie rozpoczęło się na nowo. Obie drużyny walczyły bardzo zacięcie, akcja meczu przenosiła się z jednej bramki pod drugą, a tempo gry było szybkie. W 34 minucie Michał Kyzioł skompletował hat-tricka, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. W 38 minucie mieliśmy już 5:3 dla Lider Taxi po bramce Kudry. Fantastyczny come-back wykonali zawodnicy w żółtych trykotach! Gdy wydawało się, że już wszystko przesądzone, a mistrzostwo ligi trafia w ich ręce, wsparcie zza linii bocznej graczy Paribasu dodały skrzydeł graczom Geodis, którzy powalczyli do samego końca. W 39 minucie gola kontaktowego zdobył Mirosław Bąk, a na sekundy przed końcem meczu Mateusz Witek zabiera żółtym mistrzostwo ligi – BNP Paribas świętują, a Lider Taxi musi zadowolić się jednym punktem oraz wicemistrzostwem, który i tak mu daje awans. Emocji nie brakowało, a obie drużyny dostarczyły nam niesamowitych emocji. Na takie czekamy w następnym sezonie!